بیو گرافی لوکیش ورما

  • مقالات
  • بازدید: 106

 

لوکیش ورما، یک تاتوکار حرفه‌ای و محبوب است که به دلیل ادغام فوق‌العاده سبک‌های خالکوبی متنوعش شهرت دارد. او همچنین بیشتر به خاطر پرتره‌های رنگی‌اش (فرمتی بسیار تخصصی از نظر خالکوبی) شناخته می‌شود و اولین هنرمند در هند است که «رئالیسم رنگی و سبک خالکوبی پرتره» را شروع کرد. اما فهرست دستاوردهای او به اینجا ختم نمی شود و لوکیش همچنین به‌خاطر خدمات پیشگام «تاتوهای موج صوتی و حذف دائمی خالکوبی (لیزر پیکو) در هند» شهرت دارد. لوکیش ورما یکی از اولین آسیایی‌هایی است که خالکوبی را در دانشگاه ایتالیا تدریس می‌کند و همچنین می‌توان لوکیش را به عنوان سرپرست جشنواره تاتو HeartWork - تنها جشنواره بین‌المللی خالکوبی در هند معرفی کرد.

علاوه بر همه اینها، لوکیش با ایجاد یک رکورد جهانی گینس یک افتخار دیگر به کارنامه خود اضافه کرد و می‌گوید "من با تیمم رکورد جهانی گینس را برای خالکوبی حداکثر تعداد پرچم‌هایی که باید روی بدن انسان خالکوبی کنند، دارم و کاملاً معتقدم که اگر اجازه دهید اشتیاق شما به هدف تبدیل شود، مطمئناً یک روز به حرفه شما تبدیل خواهد شد.»

لوکیش ورما؛ زندگی کاری

اما در پس همه این دستاوردها، داستانی از عزم و اراده و اشتیاقی قوی نهفته است که باعث شد پسری جوان را وادار کند تا سرنوشت خود را برای همیشه تغییر دهد. لوکیش ورما که در دهلی به دنیا آمد و بزرگ شد، پدر و مادرش را دیده بود که چندین سال در یک آپارتمان یک اتاقه زندگی می‌کردند تا برای فرزندانشان زندگی راحت داشته باشند. پدر لوکیش یک مرد سابق ارتش بود که پس از بازنشستگی برای امرار معاش خانواده، کارهای عجیب و غریب انجام می‌داد، در حالی که مادر معلمش نیز به کار هر دو کمک می‌کرد. او می‌گوید "والدینم حتی با درآمد ناچیزشان اطمینان دادند که من و خواهرم مدرسه مناسبی داشته باشیم تا بتوانیم آینده بهتری داشته باشیم. من یک دانش آموز متوسط بودم اما کاملاً به هنر علاقه داشتم و در نهایت در همه جا از جمله کیف مدرسه و نیمکت مدرسه ام نیز نقاشی می‌کشیدم."

با این حال، علیرغم این واقعیت که لوکیش در مسابقه نقاشی بین آسیایی که در 14 سالگی در ژاپن برگزار شد، جایزه اول را کسب کرد، او حاضر نبود قالب سنتی طراحی را جدی بگیرد. این یک نوع هنری متفاوت بود که لوکیش را مجذوب خود کرد. به گفته او "من همیشه مجذوب هنر بدن یا خالکوبی بودم، اما هیچ کس در آن زمان چیز زیادی در مورد آن نمی دانست. بنابراین، در حالی که آواز خواندن و رقصیدن هنوز یک سرگرمی محسوب می‌شد، علاقه به خالکوبی یا حتی در نظر گرفتن آن به عنوان یک حرفه در آن روزها کاملاً عجیب بود. اما پدر و مادرم هرگز مانع من نشدند".

زندگی پر فراز و نشیب لوکیش ورما

لوکیش در حالی که MBA خود را دنبال می‌کرد، در مک‌دونالدز محلی نیز مشغول به کار بود و روزها همبرگر را ورق می‌زد و شب‌ها به‌عنوان دی‌جی به منظور صرفه‌جویی در هزینه برای خرید اولین دستگاه خالکوبی‌اش در مراسمات به اجرا می‌پرداخت. لوکیش ورما می‌گوید "من دستگاه را خریدم و شروع به انجام خالکوبی روی بدنم کردم و مصمم بودم همه آن را یاد بگیرم. پدرم خیلی حمایت کرد و پوستش را به من پیشنهاد داد تا تمرین کنم. من به قدری مجذوب این هنر بودم که به صورت رایگان روی دوستانم خالکوبی می‌کردم، حتی گاهی حاضر بودم به آنها پول بدهم تا پیش من خالکوبی کنند."

با انتشار اخبار در مورد این موضوع، دوستان و آشنایان شروع به صف کشیدن برای خالکوبی توسط لوکیش بین سال‌های 2003-2005 کردند. از آنجایی که در آن زمان به ندرت استودیوهای خالکوبی حرفه ای در دهلی وجود داشت، لوکیش در خانه بهترین دوستش کار می‌کرد و سپس به سالن کوچکی در Vasant Vihar نقل مکان نمود.

چند سال بعد با افزایش آگاهی در مورد خالکوبی، محبوبیت لوکیش افزایش یافت و اولین استودیوی تاتو خود را در GK1 در سال 2008 با نام Devil’z Tattooz افتتاح کرد و سپس شعبه دیگری را در Gurgaon در سال 2013 و در Dwarka در سال 2021 اضافه نمود.

لوکیش در تمام این سال‌ها هنر خالکوبی را به چند نفر آموزش داده و برای خود نیز جایگاهی ایجاد کرده است. "در حین آموزش من همیشه بر اهمیت حفظ بهداشت تاکید داشته‌ام. من تا به امروز در 15 کشور مختلف کار کرده‌ام، و همیشه مطمئن هستم که استانداردهای سختگیرانه اروپایی را در استودیوهایمان اجرا می‌کنیم."

چاپ  ایمیل