بیوگرافی جک رودی

جک رودی یک تاتوکار حرفه‌ای است که در سال 1975، کار خود را به عنوان یک شاگرد در Goodtime Charlie's Tattooland در شرق لس آنجلس آغاز کرد. رودی زیر نظر چارلی کارترایت، یکی از دوستانش که هنگام بازدید از پیک قدیمی لانگ بیچ در مرخصی از پایگاه لجستیک USMC در Barstow CA ملاقات کرده بود، شروع به تقویت هنر خود در سبک تک سوزن، سیاه و خاکستری کرد.

سبک بسیار متمایز و خاص این تاتوکار حرفه‌ای به دلیل استفاده استادانه از سایه‌های روشن و تیره در درجات مختلف سیاه و خاکستری مشهور است. علاوه بر ایجاد سبکی نرم‌تر و واقعی‌تر از خالکوبی، توانست با استفاده از پیکربندی‌های دستگاه و سوزن خالکوبی قدیمی‌تر، از جزئیات بسیار بیشتری نسبت به قبل استفاده کند.

جک رودی؛ زندگی شخصی

تخیلی، عجیب و غریب، اصیل، منحصر به فرد، متمایز! استاد جک رودی که یک چهره محبوب در دنیای خالکوبی‌های قدیمی است، هنوز هم صدها هزار طرفدار در بین نسل‌های مختلف دارد. کار جک با استفاده خارق‌العاده‌اش از جوهر سیاه و خاکستری، چهار دهه ادامه داشته و موفق شد که محبوبیت زیادی به دست آورد.

جک که در لنوکس، کالیفرنیا زندگی می‌کرد، به تازگی دبیرستان را شروع کرده بود و اولین ماشین خود را در سال 1972 دریافت کرد؛ ماشین او یک کوپه بود که هنوز هم آن را دارد.

جک که بیشتر عمر خود را هنرمند بوده، اولین خالکوبی خود را در سال 1969 انجام داد. "من شروع به ساخت ماشین‌های خانگی کردم. اولین خالکوبی که ساختم از تیغ برقی پدرم در 17 سالگی بود که این موضوع را به او نگفتم."

او در 18 سالگی عازم سپاه تفنگداران دریایی ایالات متحده شد و در 19 سالگی با پسری آشنا شد که موافقت کرد که به او آموزش دهد و اجازه داد در تابستان 1975 برای او کار کند. چارلی کارترایت، عضو افسانه‌ای Good Time بود و مغازه‌اش در بلوار ویتیر، نزدیک‌تر به خیابان گارفیلد، بین گارفیلد و آتلانتیک قرار داشت. جک می‌گوید مغازه برای چند سال در آنجا باقی ماند و سپس چارلی در سال 1977 تجارت را به دان اد‌هاردی فروخت.

جک رودی؛ زندگی کاری

جک توضیح می‌دهد: « چارلی کارترایت تأثیر فوق‌العاده‌ای در زندگی من داشت. وقتی با هم آشنا شدیم اساساً فقط دو سبک خالکوبی وجود داشت و تنها تعداد انگشت شماری از هنرمندان آمریکایی بودند که این سبک را با هر دقتی انجام می‌دادند؛ بقیه یک نسخه بسیار ضعیف را انجام می‌دادند.»

جک رودی به انجام انواع خالکوبی‌های تمام سیاه علاقه داشت و می‌گوید:"من در سن 16 سالگی چند خالکوبی روی خودم انجام داده بودم، پدرم به من گفت تو داری کارهای خیلی خوبی انجام می‌دهی، اما چرا تا 18 سالگی صبر نمی کنی؟ خوب این باعث شد که دیگر روی خودم کار نکنم، اما بعد به تفنگداران دریایی رفتم و Good Time چارلی را در Pike ملاقات کردم و در تابستان 1975 برای او شروع به کار کردم، بنابراین هرگز پیشنهاد پدرم را قبول نکردم. وقتی من و پسر هم‌خانه‌ام در آوریل 1973 از بوت کمپ خارج شدیم، فقط چند مغازه خالکوبی در پایک وجود داشت که من آنها را می‌شناختم. یک زوج در‌هالیوود، و شاید در آن روزها یکی در اورنج کانتی وجود داشته باشد.»

در مورد نسل جوان هنرمندان خالکوبی، جک معتقد است که از طریق سمینارها و راهنمایی‌ها به جامعه تاتو کمک می‌کند، اما این بدان معنا نیست که جک فکر می‌کند همه چیز را می‌داند. "مطمئناً من همیشه در حال یادگیری هستم، زیرا هنگامی که یادگیری را متوقف کردید و شروع به فکر کردن به این موضوع کردید که همه چیز را می‌دانید، ممکن است آن را قطع کنید. بنابراین مطمئنم که همیشه در حال یادگیری و تکامل هستم و همیشه در تلاش برای بهتر شدن خواهم بود."

چاپ  ایمیل