بیوگرافی سیلر جری

  • مقالات
  • بازدید: 103

ملوان سیلر جری در 14 ژانویه 1911 در رینو به دنیا آمد اما در کالیفرنیای شمالی بزرگ شد. او در کودکی با قطارهای باری در سراسر کشور می‌رفت و خالکوبی را از مردی به نام «مایک بزرگ» آموخت. در اواخر دهه 1920 او تاتس توماس از شیکاگو را ملاقات کرد که به او نحوه استفاده از دستگاه خالکوبی را آموزش داد.

ماهرترین و پیچیده ترین هنرمندان خالکوبی آن زمان، یعنی استادان ژاپنی معروف به هوریس بودند و ملوان جری اولین غربی بود که در مکاتبات منظم با این استادان، به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و ردیابی خالکوبی وارد شد. جری با ادغام حساسیت‌های آمریکایی و آسیایی سبک خود را برای خالکوبی ایجاد کرد و امروزه سبک‌های او توسط بسیار از تاتوآرتیست‌ها انجام می‌شود.

سیلر جری؛ بیوگرافی

ملوان سیلر جری که امروز یک تاتوکار حرفه‌ای است، در دهه 1920، زمانی که به سن بلوغ رسید به صورت حرفه‌ای تاتو را آغاز کرد. جالب است بدانید که در آن زمان خالکوبی بیانی بود که به ضد فرهنگ آمریکایی محسوب می‌شد! سیلر جری می‌گفت :"اگر فکر می‌کنید که برای انجام تاتو بدن به اندازه کافی جرات ندارید، آن را انجام ندهید!" این یادداشت با امضای "متشکرم... ملوان جری" به طور برجسته در مغازه خیابان قرار داده شد و از قضا، جری عمیقاً تحت تأثیر فرهنگ ژاپنی بود که جنگ با آمریکا را در وهله اول آغاز کرد.

در 19 سالگی، در نیروی دریایی ایالات متحده نام نویسی کرد و در سفرهای بعدی خود در دریا، در معرض هنر و تصویرسازی آسیای جنوب شرقی قرار گرفت. او در طول کار خود به عنوان یک تاتوآرتیست و یک کاپیتان دارای مجوز یک اسکله بزرگ سه دکلی کار می‌کرد که در آن تورهایی را در جزایر‌هاوایی انجام داد. جری علاوه بر قایق‌رانی و خالکوبی، در گروه رقص خود ساکسیفون می‌نواخت و اغلب مجری برنامه رادیویی خود بود، جایی که او را با نام "Ironsides قدیمی" می‌شناختند.

خدمات ملوان جری به حرفه تاتو

ملوان جری کمک قابل توجهی به هنر خالکوبی کرد. او آرایه رنگ‌های موجود را با توسعه رنگدانه‌های خود گسترش داد و ساختارهای سوزنی سفارشی ایجاد کرد که رنگدانه‌هایی را با آسیب بسیار کمتری به پوست وارد می‌کرد. او یکی از اولین هنرمندانی بود که از سوزن‌های یکبار مصرف استفاده نموده و استودیوی خالکوبی او یکی از اولین سالن‌هایی بود که از اتوکلاو برای استریل کردن تجهیزات استفاده کرد.

جری به طور مداوم از هنرمندان دیگر که کارهای او را کپی می‌کردند ناامید می‌شد. او تاتوآرتیست به روزی است که جزئیات را پشت سر هم مرور می‌کند و در تلاشی دائمی برای تعمیق مهارت‌های خود بود. او می‌گوید: «شعار من این است که هنوز تمام تلاشم را نکرده‌ام و بهترین کارم را تاکنون انجام نداده‌ام».

با این حال خالکوبی تنها یکی از ابعاد زندگی جری بود؛ او به عنوان کاپیتان یک اسکله سه دکل که در جزایر گشت می‌زد، به دنبال منافع دریایی خود بود و برنامه رادیویی خود را به نام Old Ironsides در KRTG داشت که در طی آن به تناوب از شعارهای سیاسی و شعرهای خود می‌گفت.

یک روز قبل از مرگ جری، او نامه‌ای به دوست و همکار تاتوکارش، یعنی پل راجرز نوشت و به شوخی گفت که می‌خواهد «مقداری گوشت اسب‌دریایی، خرگوش پودر شده، پوست مار، تخم‌های مارمولک، حلزون‌های خشک شده و پوست خشک شده خفاش را پایین بیاورد. برو ببینیم بهترین دکتر در نهایت کیست.» او درخواست کرد که پس از مرگش، مغازه اش به دستیارانش، دان اد‌هاردی و مایک مالون (معروف به رولو بنکس) واگذار شود و مالون مغازه را در اختیار گرفت و تقریباً 25 سال آن را اداره کرد.

سیلر جری اکنون در میان ما نیست اما سبک‌ها و آثارش هنوز در حال درخشش هستند و هنرمندان زیادی برای کار خود از هنر ملوان جری الهام می‌گیرند

چاپ  ایمیل