معنی تاتو بال

  • مقالات
  • بازدید: 152

تاتو بال نشانه امید به محبت خدا است و افرادی که از این تاتو استفاده می‌کنند به نوعی آرزویی در دل دارند که تنها برآورده کردن آن به دست خداوند امکان‌پذیر است. در واقع این خالکوبی عظمت و قدرت خدا را به نمایش می‌گذارد و آن را در قالب دو بال فرشته نشان می‌دهد. در باور‌های دینی و مذهبی خالکوبی بال نشان دهنده محافظت خداوند از بندگان است و همین امر سبب شده که افرادی که از این تاتو استفاده می‌کنند همیشه خود را در پناه خدا ایمن می‌بینند. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی بیشتر معنی و تاتو طرح بال بپردازیم. 

معنی تاتو بال

زیبایی و ظرافت این طرح یکی از عمده دلایل محبوبیت آن است و نیاز به دقت زیادی دارد به همین دلیل اگر قصد دارید این طرح را بر روی دست یا بدن خود تاتو کنید پیشنهاد می‌کنیم به تاتوکار حرفه‌ای مراجعه نمایید. همانطور که گفتیم از مهم‌ترین مفاهیم و معانی طرح بال اشاره به محافظت خدا از انسان است، اما در باور‌های اساطیری و باستانی مفاهیم دیگری نیز وجود دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به باکره‌گی اشاره کرد. 

  • در واقع فرشتگان موجودات پاک و منزه از گناه هستند و بال فرشته نشان از باکره‌گی فرد از گناه دارد، البته این مفهوم به نوبه خود توضیحات زیادی دارد. علاوه بر این معنی دیگر تاتو بال به عشق و علاقه اشاره می‌کند، مخصوصا اگر تاتو بدن ترکیبی از دو بال و یک قلب باشد یعنی اینکه فرد تا ابدیت از عشق خود محافظت می‌کند. این تاتو که امروزه در میان افراد مخصوصا دخترها و پسران جوان بسیار باب شده نشان از عشق و علاقه دو طرفه آن‌ها دارد. 
  • از دیگر مفاهیم این تاتو تمایل به پرواز و نافرمانی از جسم انسانی دارد، در واقع افرادی که از این تاتو استفاده می‌کنند روحیه سرکش دارند و علاقه‌ای به ماندن و زمینی بودن ندارند. تاتو این طرح در میان پارتنرهای زوجی نوجوان بسیار زیاد است و آن‌ها این تاتو را به عنوان ست استفاده کرده و هر کدام یک بال را روی دست خود تاتو می‌کنند. 
  • نافرمانی از سرنوشت رقم خورده معنی دیگر تاتو بال است، به طور کلی این تاتو معنی نخواستن را دارد. این نخواستن شامل جسم انسانی، سرنوشت رقم خورده، زمینی بودن، فرار از آدمی و مثال‌های این چنینی است. 
  • در معانی جدید‌تر میتوان میل به آزادی را عنوان کرد، تاتو بال در میان زندانیان بسیار دیده می‌شود و آن‌ها به امید آزادی و رهایی از قفس این تاتو را روی بازو و ساعد خود طراحی می‌کنند. 
  • تاتو طرح بال‌هایی که پرواز می‌کنند نشان از پرواز از گناه است، در واقع افرادی از این مدل تاتو استفاده می‌کنند که قصد داشتن زندگی دوباره را دارند، به بیان دیگر ممکن است از دام اعتیاد یا گناهانی خلاص شده باشند که قصد بازگشت به آن را ندارند به همین دلیل با این نماد می‌خواهند رهایی خود را به نمایش بگذارند. 
  • برخی افراد به همراه طرح بال از زنجیر هم استفاده می‌کنند که نشان از اسارت دارد. اگر زنجیر پرها را محاصره کرده باشد مفهوم زندانی بودن است، اما در برخی موارد انتهای زنجیر به یک قلب متصل می‌شود که نشان دهنده علاقه و عشق زیاد است. گاهی به جای قلب از حروف استفاده می‌شود که نشان دهنده عشق به آن فرد است. 

ظرافت و زیبایی بال فرشته سبب شده که برخی افراد تصور کنند این تاتو۶ مخصوص خانم‌ها است، در حالی که آقایان نیز به این طرح تمایل زیادی دارند و در ترکیب آن از طرح‌های دیگری مثل گل، قلب، هاله، زنجیر و… استفاده می‌کنند. 

 

جمع‌بندی

تاتو بار یکی از شیک‌ترین طراحی‌هایی که در ابعاد مختلف بر روی بدن خالکوبی می شود، مهم نیست خانم یا آقا هستید خالکوبی بال فرشته در هر حال زیبا و جذاب است. این تاتو که با مفاهیم زیادی از جمله امید به عنایت خدا، پاکی از گناه، قرار از سرموشت، تولد دوباره همراه است یک انتخاب ایده آل برای افرادی است کع قصد انجام تاتو بدن را دارند اما نمی‌دانند از چه طرحی باید استفاده کنند. 

یکی از مهم‌ترین مواردی که در زمان تاتو بال بر روی بدن باید مورد توجه قرار بگیرد، قرینه بودن بال‌ها است، همانطور که می‌دانید بال فرشته به صورت قرینه خلق شده و باید در زمان خالکوبی به تمام جزییات آن دقت کرد. برای این کار می توانید به یک تاتوکار حرفه‌ای مراجعه کنید و از خدمات بی نظیر او بهره مند شوید.

 

چاپ  ایمیل