معنی تاتو تیر

  • مقالات
  • بازدید: 1021

بسیاری از افراد به دنبال معنی تاتو تیر یا پیکان هستند؛ تاتو تیر در اصل بر اساس زندگی قبیله‌ای بومیان آمریکا در صدها سال پیش شکل گرفت و پیکان یک ابزار ضروری در جوامع شکارچیان بود که به عنوان یک سلاح در شکار و در جنگ خدمت می‌کرد. این نماد اگرچه طراحی ساده‌ای دارد، اما به دلیل معانی قدرتمند و مثبت مختلف مرتبط با آن، بسیار محبوب است. در زمان‌های اخیر، به نظر می‌رسد که فلش به یک ایده طراحی خالکوبی زنانه‌تر تبدیل شده و با این حال، تعداد زیادی طرح پیکان وجود دارد که می‌تواند برای مردان نیز زیبا به نظر برسد.

در این مقاله، بررسی عمیقی درباره تاتو تیر انجام می‌دهیم، که معانی بالقوه، سبک‌ها، مکان‌ها و... را که یک فرد ممکن است با خالکوبی پیکان خود انتخاب کند را پوشش می‌دهد.

معانی تاتو تیر

خال کوبی فلش یا تیر با تعداد زیادی معانی بالقوه بسته به قصد و تفسیر کاربر می‌تواند بسیار جذاب باشد. در زیر، به برخی از معانی احتمالی که یک تاتو تیر می‌تواند داشته باشد، می‌پردازیم.

تیر به عنوان نمادی از فردیت

بسیاری از افرادی که خالکوبی با پیکان انجام می‌دهند، این کار را برای ارجاع به فلش به عنوان نمادی از فردیت انجام خواهندداد.

جهت نشان دهنده پیکان

با توجه به ماهیت آن به عنوان اشاره به یک جهت خاص، بسیاری از مردم خالکوبی فلش را به عنوان نماد جهت، جاه طلبی و تعهد به یک هدف و حرکت رو به جلو می‌بینند. این می‌تواند به انگیزه، پشتکار و قصد مرتبط باشد. ممکن است شخصی یک خالکوبی با فلش داشته که به یک هدف خاص اشاره دارد یا در غیر این صورت فقط به مفهوم داشتن یک هدف یا فراخوان اشاره کند.

معنی تیرها در سنت بومیان آمریکا

تاتو تیر برای قرن‌ها بخشی از فرهنگ بومیان آمریکا بوده است و به عنوان بخشی از آیین‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که دارای معانی مرتبط مختلفی مانند اصل و نسب خانوادگی، تاج قبیله، رتبه اجتماعی، رابطه با قلمرو، و حقوق شکار و ماهیگیری است. یکی از رایج‌ترین طرح‌ها در خالکوبی قبیله‌ای بومی آمریکا، فلش بود که برای قبایل مختلف نشانه‌های متفاوتی داشت.

به عنوان مثال، قبیله لاکوتا، تیر را به عنوان استعاره‌ای از زندگی می‌بیند، به خصوص که آن را با کمان جفت می‌کند. کمان نشان دهنده انرژی زنانه، قمری و تیر نشان دهنده انرژی مردانه و خورشیدی است. کمان و تیر به ترتیب هدایایی از ماه و خورشید هستند که به عنوان ابزاری قدرتمند در کنار یکدیگر کار می‌کنند. این را می‌توان به عنوان استعاره‌ای از زندگی دانست که در آن افراد برای رسیدن به اهداف خود باید با طرف‌های متضاد خود ازدواج کنند.

فلش در اساطیر یونانی

نماد پیکان همچنین در تمدن یونان باستان معنی قابل توجهی داشت، به ویژه تا آنجا که مربوط به خدایان و الهه‌های یونانی مختلف است. این تیر همچنین برای الهه یونانی آرتمیس، الهه شکار، و آپولون، برادر دوقلوی آرتمیس، که معمولاً به عنوان حامل یک کمان طلایی و تیری از تیرهای نقره توصیف شده و به عنوان خدایی پیچیده با توانایی‌های فراوان شناخته می‌شود، مهم بود.

فلش در زودیاک

متولدین 23 نوامبر تا 21 دسامبر ممکن است علاقه خاصی به تاتو تیر داشته باشند که بخشی از نماد علامت زودیاک است. در اینجا، فلش نماد پلی بین آسمان و زمین و همچنین سرعت بوده و در سال 2019، تیلور سویفت آهنگ خود را با نام «کماندار» منتشر کرد که به این

علامت زودیاک و ماهیت قدرتمند تیر و کمان به عنوان نمادی از کمان اشاره داشت.

فلش به عنوان قدرت

به عنوان بخشی از سلاح تیر و کمان، یک تیر می‌تواند نشان دهنده قدرت، مبارزه، حفاظت و ایمنی باشد. از آنجایی که این یکی از قدیمی ترین انواع سلاح است، پیکان می‌تواند بازگشتی به سنت و سرزمین باشد.

 

بسیاری از مردم دوست دارند خالکوبی‌های فلش را با قطب نما انجام دهند که اغلب به یکی از جهت‌های اصلی (شمال، جنوب، شرق و غرب) اشاره می‌کند. این طرح به طور کلی تمایل دارد که نماد یک جهت جدید باشد، که نشان دهنده هر چیزی از یک فصل جدید در زندگی فرد تا یک رابطه جدید است. همچنین می‌تواند به توانایی فراتر رفتن از زمان و مکان و همچنین محدودیت‌هایی که افراد برای خود می‌گذارند یا بر آن‌ها گذاشته‌اند اشاره کند.

چاپ  ایمیل