معنی تاتو ماه

  • مقالات
  • بازدید: 46310

آیا معنی تاتو ماه را می‌دانید؟ از زمانی که مردم خالکوبی را شروع کردند، ماه یک موضوع محبوب برای خالکوبی بود. این یک نماد بسیار قدرتمند با معنی و نماد بسیار می‌باشد و چیزی که به اندازه کافی قوی باشد تا جزر و مد را کنترل کند، نماد قابل توجهی است. در این پست قصد داریم در مورد معنی تاتو ماه صحبت کنیم و سعی خواهیم کرد که ایده بهتری از تاریخچه ماه داشته باشیم تا بتوانیم بفهمیم که چرا تاتو ماه انقدر مورد توجه است.

معنی تاتو ماه

سومریان باستان به اینانا، الهه و دختر ماه که اغلب به صورت ستاره ای با دایره یا هلال در مرکز آن نشان داده می‌شد، ادای احترام می‌کردند. ماه و ستاره با هم طراحی شده اند تا بر اهمیت مکان ماه در بهشت ​​تأکید کنند. دیانا که در اساطیر یونان به آرتمیس معروف است، الهه ماه روم باستان بوده که هم نشان دهنده باکرگی و هم باروری می‌باشد. او همچنین یک شکارچی ماهر است که اغلب با کمان و تیری از تیر به تصویر کشیده می‌شود. ماه کامل اغلب در پس‌زمینه یک زن با شکوه قرار می‌گیرد که یک کمان کشیده یا با آهو همراه بوده و در کنار الهه ماه رومی جونو به عنوان محافظ و شفا دهنده دختران و زنان دیده می‌شود. او همچنین ارتباط نزدیکی با لونا تایتان روم باستان و سلن الهه ماه یونان دارد.

ممکن است از تصاویر سنتی هلال ماه استفاده شود که شامل نمایه انسانی در منحنی داخلی است. این طرح‌ها معمولاً مضمونی قدیمی دارند و این تصویر اغلب با زنجیر و جواهرات، ستاره‌ها، گل‌ها یا گربه سیاهی که روی ماه می‌نشیند تزئین خواهدشد.

چرا ماه را تاتو کنیم؟

در مفهوم تاتو ماه، مراحل مختلفی وجود دارد که همگی معنای قابل توجهی دارند. در زیر توضیحاتی در مورد مراحل مختلف ماه و نماد آنها آورده شده است.

ماه نو

ماه نو هیچ نوری نمی دهد. در واقع، تنها زمانی که می‌توانید ماه جدید را ببینید، در زمان خورشید گرفتگی است. ماه نو نماد آغاز بوده و همانطور که یک بذر از تاریکی زمین رشد می‌کند، ماه نو نیز قرار است بیرون بیاید و خود را به جهان نشان دهد.

هلال ماه در حال افزایش

به محض اینکه ماه جدید مسیر خود را طی کرد، روند افزایش رشد شروع می‌شود. ماه در این مرحله در حال ایجاد قدرت و شدت است و شما فقط تا حدودی می‌توانید هلال ماه در حال افزایش را ببینید و کمتر از نیمی از ماه خود را در معرض دید قرار می‌دهد.

ربع اول ماه

درست مانند بذر در حال رشد، این مرحله از چرخه‌های ماه نمایش مستمر قدرت و پیشرفت است، و در حالی که شما در حال گذراندن این مرحله هستید، بدانید که ربع اول ماه نماینده تمرکز بر اهدافی است که تعیین کرده‌اید.

تاتو ماه کامل

ماه کامل به دلیل قرار گرفتن در مقابل خورشید و موقعیت ماه، نقطه روشنایی کامل است. ماه کامل نشان دهنده تکمیل اهدافی بوده که شما برای به پایان رساندن آن برنامه ریزی کرده‌اید.

ربع آخر ماه

در ربع آخر، ماه نیمه روشن بوده و در حال رفتن است. همچنین به این معنا بوده که  چرخه بعدی در راه است و شما همچنان باید انرژی منفی را رها کنید.

هلال ماه رو به زوال

هلال ماه در حال نزول، ماه بالزامیک نیز نامیده می‌شود. این آخرین مرحله از مراحل ماه است و شما باید سفری را که به تازگی رفته بودید تجدید کرده و بهبود ببخشید؛ زیرا ماه نو در راه است و زمان تعیین اهداف و نیات جدید فرا خواهد رسید.

سخن پایانی

ماه نماد فوق‌العاده قدرتمندی از انرژی و نفوذ است. علاوه بر اینکه بسیار مورد استفاده برای پرستش خدا و الهه باستان بوده، کشش گرانشی ماه باعث عقب نشینی و بازگشت جزر و مد اقیانوس می‌شود. به همین دلیل تاتو ماه امروزه طرفداران زیادی دارد.

چاپ  ایمیل