معنی تاتو قطب نما

  • مقالات
  • بازدید: 165

تاتو قطب نما یکی از جذاب‌ترین مدل‌های خالکوبی است که با داشتن معانی مختلف و مفهومی یک انتخاب ایده آل افرادی است که تمایل به داشتن تاتوهای شیک و با معنا دارند. از مهم‌ترین مزایای این تاتو قابلیت ترکیب با انواع نماد‌های خالکوبی است که در نهایت باعث افزایش مفهوم آن خواهد شد، البته توجه داشته باشید که قطب نما یکی از طراحی‌ها با جزئیات زیاد است که توجه به آن از اهمیت زیادی برخوردار است به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم برای طراحی و خالکوبی این طرح حتما به تاتوکار حرفه‌ای مراجعه کنید.

معنی تاتو قطب نما

در سال‌های اخیر تاتو و خالکوبی در میان جوانان و نوجوانان بسیار باب شده و آن‌ها سعی میکنند با انتخاب نماد‌های مختلف روحیات و احساسات درونی خود را به تاتو کردن بیان کنند. مدل‌های متفاوتی از طرح و نماد‌های جذاب وجود دارد که بر اساس سلیقه می‌توانید انتخاب کنید که البته هر یک مفهوم خاصی دارند.

تاتو قطب نما یکی از این نماد‌های جذاب اساطیری است که در باورهای مختلف باستانی و عایقد مذهبی به معانی متفاوت تعبیر شده است. در واقع این تاتو باور‌های زیادی را با خود بهمراه دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به شخصیت قوی و ثابت قدم بودن در تصمیم گیری‌ها اشاره کرد.

تاتو قطب نما وفاداری افراد را بر یک چیز خاص بیان می‌کند ممکن است فرد باشد یا یک شی یا خاطره‌ای از روز‌های دور که در هر حالت بیان احساسات افراد به یک مفهوم خاص است. البته توجه داشته باشید که تعبیر معانی مختلف این تاتو با توجه به نوع آن کاملا متفاوت است چرا که در حالت کلی این تاتو در سه نوع زیر طراحی و خالکوبی می‌شود:

  • رونیک
  • لو پان
  • مدرن

این سه تصویر شکل‌های متفاوت از قطب نما را به نمایش میگذارند که هر یک با توجه به باور‌های منطقه‌ای دارای معانی مختلفی نیز هستند:

رونیک یکی از اصطلاحاتی است که در منطقه اسکاندیناوی مورد استفاده قرار میگیرد، نوع سلتیک از تصویر که به معنای حرکت به سمت آزادی و پیشرفت تعبر خواهد شد. بر اساس عقاید مردمان این منطقه تاتو قطب نما نشان از آزادی خواهی مردم و گذر از شرایط سخت را دارد، بر اور آن‌ها قطب نما شی جادویی است که شما را به نور و روشنایی می‌رساند. در واقع افرادی که این خالکوبی را بر دست و بدن خود تاتو میکنند به فردای پس از مشکلات امید دارند.

لو پان عقاید و تفکرات چین باستان که بر پایه تخیلات و باور‌های پیچیده شکل گرفته و آن‌ها قطب نما را یکی از پیچیده‌ترین تصاویر هندسی می‌دانند که نشان از سردرگمی‌های زندگی است که در صورت حرکت در سمت درست ثبات و پایداری را برای شما به همراه دارد. در واقع تاتو قطب نما به معنای ثبات و پایداری، علم و دانش و وفاداری تعبیر شده است.

در طراحی‌های مدرن قطب نما را به همراه دیگر نماد‌ها مثل گل رز، پر، ستاره و… تاتو می‌کنند که هر یک به نوعی معنای خاصی دارند. در تعابیر کلی می‌توان این تاتو‌ها را میل به ماجراجویی، رسیدن به آرزو، امید به آینده، سفر‌های دریایی و… معنا می‌کنند، البته این تاتو برای خانم‌ها نشان از وفای به عهد و ثابت قدمی در وعده‌ها تعبیر می‌شود.

علاوه بر موارد عنوان شده ممکن است تاتو طرح قطب نما با سایر نماد‌ها مانند عصا، مار، زنجیر و… نیز ترکیب می‌شود که هر یک بر اساس معانی نماد‌ها تعابیر مختلفی دارند. نکته مهم این است که در زمان ترکیب نماد‌ها باد به معانی آن‌ها توجه کنید که در نهایت به یک مفهوم بی‌ربط تبدیل نشود. تاتو بدن کی از اقداماتی است که در صورت‌عدم رضایت از طرح پاک کردن آن با مشکلاتی همراه خواهد بود به همین دلیل پیشنهاد میکنیم پیش از تاتو حتما مفاهیم هر یک را بررسی نمایید.

جمع‌بندی

تاتو قطب نما معانی و مفاهیم زیادی در پی دارد که از برجسته‌ترین آن‌ها می‌توان به امید و آرزو اشاره کرد، این معانی بر اساس باور‌های قدیمی و عقاید اساطیری شکل گرفته که هر یک داستانهایی را در خود به روایت گذاشته اند. قطب نما یکی از نماد‌های هندسی مفهومی و پرمعناست که به دلیل داشتن جزئیات و ریز کاری‌های زیاد نیاز به دقت و توجه دارد به همین دلیل اگر قصد تاتو این طرح را دارید بهتر است آن را به یک تاتوکار حرفه‌ای بسپارید.

چاپ  ایمیل