معنی تاتو سه نقطه

  • مقالات
  • بازدید: 146

تاتو سه نقطه با طراحی ساده و جذاب یکی از متفاوت‌ترین نوع خالکوبی است که در میان افراد خاص باب شده و معانی متنوعی نیز دارد. همانطور که می‌دانید خاستگاه هر تاتو به یک باور بر میگردد و معانی متفاوتی را در خود پنهان کرده که به نوعی می‌توان شخصیت افراد را از روی آن تشخیص داد. تاتو طرح سه نقطه نیز از این قائله مستثنا نیست و معمولا افرادی که قصد انجام اقدامات سریالی و ادامه دار را دارند از این تاتو استفاده می‌کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی معانی متفاوت این تاتو بر روی قسمت‌های مختلف بدن بپردازیم. 

معنی تاتو سه نقطه

«زندگی دیوانه‌وار من» معنی متفاوتی از تاتو با طرح سه نقطه که در میان زندانیان رواج دارد و به اشتباهاتی که باعث محبوس شدن آن‌ها شده، اشاره دارد. سه نقطه بودن زندگی ادامه داره آن‌ها را روایت می‌کند که در پی یک اشتباه، ناکامی‌های دیگری را نیز تجربه کرده اند. زندگی پر حاشیه و پرخطری که مشخص نیست تا به کجا ادامه دارد. 

از معنای عامیانه این تاتو که بگذریم به عقاید مذهبی می‌رسیم که از دین مسیحیت نشات گرفته و سه خالکوبی سه نقطه را به پدر، پسر و روح القدوس نسبت می‌دهد. به این ترتیب این تاتو در نزد مسیحیان از احترام و عزت زیادی برخوردار است. 

از نظر ادبی سه نقطه یعنی سکوت و افرادی که این این تاتو استفاده می‌کنند خصلت و طبع ساکتی دارند به همین دلیل جز معدود تاتو‌هایی است که افراد پر سر و صدا به آن تمایل داشته باشند. سه نقطه ناگفته‌هایی از زندگی انسان هاست که تمایل به گفتن آن ندارند، در واقع می‌توان آن را راز‌های ناگفته‌ای معنی کرد که افراد را به سکوت وا می‌دارد. 

معنی تاتو سه نقطه با توجه به محل خالکوبی

با توجه به معانی ضد و نقیض تاتو سه نقطه باید گفت که محل خالکوبی این تاتو نیز در معنی آن تاثیر گذار است. تاتو طرح سه نقطه بر روی مچ دست تا ساعت نشان از خجالتی بودن شخص دارد، در واقع افرادی که از این تاتو استفاده می‌کنند از شما می‌خواهند تا زمانی که تمایل به حرف زدن ندارند از آن‌ها چیزی درخواست نکنید. 

تاتو علامت سه نقطه در محل‌هایی که از دید افراد پنهان هستند معانی جالبی را در پی دارند، مثلا این تاتو اگر زیر دنده‌ها یا پشت سر قرار بگیرند به معنای مخفی کردن یک راز از مهم‌ترین افراد زندگی است که فرد توان گفتن آن را ندارد به این ترتیب خود را از گفتن آن معاف کرده است. 

تاتو روی انگشتان دست و پا نیز معانی متفاوتی را به همراه دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به یادآوری یک خاطره اشاره کرد، خاطرات مخفیانه‌ای که کسی نباید به آن پی ببرد. ممکن است خاطرات عاشقانه یا دردناکی باشد که فرد باید آن را فراموش کند اما قصد فراموشی آن را ندارد به این ترتیب با خالکوبی سه نقطه آن خاطره را به یک راز برای خود تعبیر کرده است. 

تاتو طرح سه نقطه بر روی پا و قسمت مچ و ساق نیز معانی زیادی را در خود پنهان کرده اند، البته بیشترین طرحی که از سه نقطه بر روی مچ پا تاتو می‌شود سه نقطه‌ای است که به شکل مثلث کنار هم قرار گرفته و نماد یک گروه یا باند خلافکاری هستند که سردسته در راس مثلث قرار می‌گیرد. 

خالکوبی سه نقطه به شکل مثلث اشاره به دنیای پر رمز و راز اهرام ثلاثه دارد که شناخته آن‌ها برای باستان‌شناسان هنوز غیر قابل دسترس بوده است. این اهرام رازهایی در خود دارد که همچنان علم از شناخت آن عا عاجز بوده است. 

جمع‌بندی

تاتو سه نقطه در عین سادگی معانی متفاوتی دارد جز تاتو‌های مینیمال قرار میگیرد، در واقع این تاتو با وجود این که در نگاه اول هیچ جذابیتی ندارد اما محتوای متنوعی را به همراه دارد که با شناخت آن بدون شک به خالکوبی این تاتو علاقه‌مند خواهید شد. اگر قصد تاتو بدن را دارید این طرح جذاب انتخاب ایده آلی است و ناگفته‌های زیادی را در خود پنهان کرده، با مراجعه به تاتو کار حرفه‌ای اطلاعات کامل‌تر درباره این خالکوبی به دست آورید.

 

چاپ  ایمیل