معنی تاتو کلاغ

  • مقالات
  • بازدید: 8347

تاتو کلاغ یکی از خالکوبی‌های رئالیستیک به شار می‌آید که واقعیت‌های مشخصی را بیان می‌کند. این طرح جذاب و عجیب در قسمت‌های مختلف بدن خالکوبی می‌شود که در معنی آن تاثیر زیادی دارند، مدل‌های مینیمال این تاتو بر روی قسمت مچ پا و دست تاتو شده که تناسب جذابی با برخی استایل‌ها دارد. برای این که بهترین طراحی را داشته باشید بهتر است به یک تاتوکار حرفه‌ای مراجعه کنید چرا که این خالکوبی نیاز به دقت و ظرافت زیادی دارد. قدرت طلبی و رازآلود بودن از مشخصه‌های اصلی این خالکوبی به شمار می‌آید در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی معانی متفاوت این تاتو بپردازیم. 

معنی تاتو کلاغ

کلاغ یکی از موجودات رازآلود در طبیعت است که به دلیل داشتن رنگ سیاه شبگونه توجه خیلی از افراد را به خود جلب می‌کند، این طراحی فوق العاده که اکثر بر روی بازو تاتو می‌شود نماد شادی مضاعفی است که نیاز به تخلیه دارد. با توجه به این که کلاغ حیوان مورد علاقه جادوگران بود از این رو در باور‌های باستانی فردی که این نماد را با خود به همراه داشته باشد قدرت‌های ماورایی دارد. 

تاتو طرح کلاغ بر روی بازو و کتف ایده آل آقایان است که در کنار آن از طراحی‌های متفاوتی نیز استفاده می‌کنند، ترکیب طرح کلاغ و گل سرخ نشان از زندگی با انرژی فرد دارد. درکنان تاتو طرح کلاغ از نماد عصا نیز استفاده می‌کنند که نشان از زندگی رازآلود افراد دارد. 

یکی از متفاوت‌ترین طراحی‌هایی که با کلاغ ترکیب شده، طرح چشم است که یاد روی سر کلاغ و یا بر روی پیشانی او تاتو می‌شود که نماد چشم خدا است، در واقع کلاغ سه چشم در داستان‌های قدیمی نیز فردی را روایت می‌کند که توانایی دیدن نادیده‌ها را دارد و معمولا از همه چیز آگاه است. 

طراحی کلاسیک کلاغ با ترکیب زنجیر یا مروارید برای خانم‌ها نیز یک انتخاب خاص است که معمولا در ناحیه مچ آن‌ها قرار گرفته و نشان از علاقه مندی آن‌ها به زیبایی دارد. از دیگر ترکیب این طرح با نماد‌های مختلف می‌توان درخت بلوط را عنوان کرد که در باور‌های قدیمی این طرح نماد زندگی طولانی، خرد و دانایی است. این طرح مشترک در میان زوج‌ها به وفور دیده می‌شود که با خالکوبی آن باور دارند عشق پایداری خواهند داشت. 

معنی تاتو کلاغ در باورهای مختلف

علاوه بر معنی فوق، طرح کلاغ باور‌های زیادی را در خود پنهان کرده که با جستجوی کوتاه می‌توان بسیاری از این راز‌ها را برملا کرد. خالکوبی کلاغ در تمدن‌های مختلف به گونه‌های مختلفی تعریف می‌شود، در باور‌های یونان باستان کلاغ نماد و سنبل دنیای بی‌نور و تاریکی مطلق است، این طراحی در آن زمان نشان از افرادی بود که روح خود را به تاریکی تسلیم کرده بودند. 

باور‌های اساطیری چینی کلاغ را نماد ذهن، ذکاوت و هوشیاری معرفی می‌کنند و بر این اساس افرادی که این نماد را با خود به همراه دارند حکیمان دانا بودند. البته این پرنده و طرح آن در میان مصریان نیز بسیار ارزشمند بوده و آن را جز یکی از موجودات آسمانی می‌دانند. به باور آن‌ها افرادی که این طرح را دارند می‌توانند ارتباطات ماورا طبیعی داشته باشند. 

در کتب آسمانی مختلف نیز از کلاغ و نماد آن به شکل‌های متفاوتی یاد شده، در باور هی مذهبی تاتو کلاغ نشان از تاریکی و گمراهی دارد همانطور که داستان نوح نبی و فرزندان آد روایت شده کلاغ سمبل تاریکی است. این طراحی با وجود اینکه بعد‌های منفی زیادی به همراه دارد اما امروزه با استقبال زیادی همراه بوده مخصوصا طراحی آبرنگی آن که از ترکیب رنگ‌های متفاوت و ترکیب آن‌ها با رنگ مشکی استفاده شده است. 

جمع‌بندی

تاتو کلاغ با روایت‌های متفاوتی معنا شده و افراد زیادی با توجه به معانی مختلف آن به داشتن این تاتو بدن تمایل دارند. در نگاه اول ممکن است این تاتو چندان جذاب نباشد اما به مرور با دقت کردن به آن شاهد ظرافت و زیبایی آن خواهید شد که برای خالکوبی به دست توانمند یک تاتوکار حرفه‌ای نیاز دارد. این تاتو که در دسته تاتو‌های پرتره نیز جای می گیرد، امکان داشتن خالکوبی نیمی از چهره کلاغ را فراهم می‌نماید و می‌توانید برای جذابیت بیشتر از رنگ‌آمیزی‌های مختلف نیز استفاده کنید.

چاپ  ایمیل