چه نوع تاتوهایی وایکینگی محسوب می‌شوند و چه معنی دارند؟

چه نوع تاتوهایی وایکینگی محسوب می‌شوند و چه معنی دارند؟

آیا می‌خواهید یک خالکوبی جدید انجام دهید؟ اول از همه، طبیعی است که بخواهید نوع طرحی را که می‌خواهید دریافت کنید در نظر بگیرید و اولین کسی نباشید که به سمت یکی از خالکوبی‌های وایکینگ که در حال حاضر بسیار محبوب هستند، روی می‌آورید. اما آیا وایکینگ‌ها در واقعیت خالکوبی داشتند؟ و معانی آنها چه بود؟

آیا وایکینگ‌ها تاتو داشتند؟

اتفاق نظر این است که وایکینگ‌ها به شدت خالکوبی شده اند. با این حال، تحقیقات باستان‌شناسی برای تعیین وجود خالکوبی روی بقایای وایکینگ‌ها تلاش می‌کنند، زیرا بیشتر آنچه باقی مانده، بقایای اسکلت است. با این وجود، منابع تاریخی مختلف نشان می‌دهد که آنها دارای نشانه‌های واضحی هستند که معادل نشانه‌های خالکوبی امروزی است.

اما آیا خالکوبی وایکینگ برای زنان وجود داشت؟

زنان وایکینگ زندگی مشابهی با مردان وایکینگ داشتند، بنابراین کارهای مشابهی مانند هنر بدن انجام می‌دادند. یافتن منابعی که به زنان وایکینگ با خالکوبی اشاره می‌کند، معمول است. این به این معنی خواهدبود که نمایش‌های تلویزیونی و سایر اشکال رسانه‌ای که جنگجویان زن وایکینگ را با خالکوبی به تصویر می‌کشند، دقیق در نظر گرفته می‌شود و به همین دلیل است که طرح‌های دقیق خالکوبی زنانه وایکینگ را پیدا می‌کنید. زنان نمادهای پیچیده رونیک و حیوانات اساطیری نورس را برای ایده‌های هنری بدن کشف کردند. در موارد خاصی، زنان برای افزایش جذابیت زیبایی شناختی خود، رنگ صورت و نقاشی‌های حنا را اضافه می‌کردند و آرایش وایکینگ نیز در آن زمان مورد استفاده قرار می‌گرفت.

خالکوبی برای وایکینگ‌ها چه معنایی داشت؟

نشانه‌های بدن، در صورت وجود، برای وایکینگ‌ها معانی متفاوتی داشت. این بستگی به وضعیت فرد دارد یا اینکه جنگجو بوده یا نه. برای مثال، یک جنگجو طرح خاصی را انتخاب می‌کرد که هدفی کاربردی برای القای سردرگمی و ترس در دشمنان خود دارد. خالکوبی‌های محبوب وایکینگ معانی زیر را دارد.

Helm of Awe

این خال کوبی از مرکز شروع می‌شود و شامل هشت میخ مسلح است. این مهم ترین خالکوبی اساطیر وایکینگ است زیرا نشان دهنده حفاظت کلی و قدرت‌های جادویی بوده که سیستم اعتقادی اصلی وجود آنها خواهدبود. این تاتو اغلب توسط جنگجویان پوشیده می‌شود؛ زیرا هنگام رویارویی با دشمنان شجاعت می‌بخشد.

Valknut

سه مثلث در حالی که به سمت بالا هستند در هم قفل شده اند. این یکی از نمادهایی است که اودین، خدای جنگ را به تصویر می‌کشد. این نشانه استقبال از این خدای مهم است و در سال‌های اخیر، این سه مثلث با طرح‌های جواهرات و خالکوبی‌های مدرن محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. این نشانه غلبه بر هرگونه ناملایمات در زندگی از طریق برکت و کمک اودین است.

Yggdrasil یا درخت بزرگ

اساطیر نورس شامل درخت خاکستر زندگی است. طبق گفته قبایل نوردیک، این درخت نه جهان و هر چیز دیگری را در جهان به هم متصل می‌کند. این تاتو نشان دهنده خدایان عرفانی، قدرت و خرد است.

چکش ثور

همچنین به عنوان Mjölnir شناخته می‌شود، چکش نماد قدرتمندترین خدا است. در قبایل نورس، این یک حرز شریف برای محافظت از جنگ و زندگی بوده و شجاعت و قدرت را ارائه می‌دهد.

هوگین و مونین

این زاغ‌های تحسین شده و مورد احترام به صورت یک جفت می‌آیند. آنها همیشه روی شانه اودین نشسته اند. آنها حافظه و فکر را به عنوان نمادی از انبوهی از قدرت‌های اودین نشان می‌دهند.

Ouroboros

این مار که دم خود را می‌خورد نشان دهنده مار جورمونگاندر نورس میدگارد پدر لوکی است. اگرچه لوکی یک فریبکار شناخته شده محسوب می‌شود، خالکوبی Ouroboros نمادی از وحدت چیزهای مادی و معنوی به طور یکسان است، بنابراین به طور گسترده می‌تواند یکی از نمادهای لوکی در نظر گرفته شود. برداشت دیگر این است که نشان دهنده چرخه بی پایان نابودی و تولد دوباره است.

ترول کراس

وایکینگ‌ها به موجودات ماوراء طبیعی اعتقاد داشتند. صلیب ترول در اردوگاه وایکینگ‌ها برای دفع شر و ترول‌ها ظاهر می‌شود.

Web of Wyrd

این اشکال قدرتمند رونیک در هم تنیده می‌شوند. نماد بافته شده نشانه ای برای برجسته کردن چگونگی ارتباط همه چیز است. این به عنوان یک یادآوری عمل می‌کند که اقدامات گذشته، حال و آینده شما پیامدهایی دارد.

Gungnir

این نماد وایکینگ قدرتمند است زیرا نشان دهنده نیزه قدرتمندی بوده که اودین حمل می‌کند. در منابع مختلف تاریخی، ارجاعات فرهنگ پاپ و به عنوان علامت خالکوبی یافت می‌شود. به عنوان دریانوردان، وایکینگ‌ها به این نماد حیاتی اعتماد کردند تا آنها را از سفر در امان به خانه بیاورند، زیرا عمدتاً با محافظت همراه است. طراحان تاتو از این نماد برای نشان دادن قدرت و شجاعت استفاده می‌کنند.

Rune

حروف رونی همان چیزی است که شما الفبای خود را در نظر می‌گیرید. رونزهای نوردیک نماد ارتباطی مهمی بودند که برای کمک گرفتن از خدایان در مواقع مشکل استفاده می‌شد. هر حرف با معنای خود به خدای خاصی متصل می‌شود.

چاپ  ایمیل