چرا تاتو قیمت بالایی دارد؟

چرا تاتو قیمت بالایی دارد؟

انجام تاتو بدن می‌تواند دشوار باشد که با این حال، به طور کلی، یافتن یک تاتوکار حرفه‌ای، انتخاب طرحی برای خالکوبی خود، و البته طی کردن فرآیند خالکوبی، یک فرآیند بسیار ساده است. با این حال، یکی از مواردی که مردم اغلب در مورد خالکوبی‌ها سخت‌ترین فاکتور را در نظر می‌گیرند، هزینه آن است. خالکوبی نیاز به پول زیادی دارد و به نظر می‌رسد قیمت خالکوبی و نرخ خالکوبی ساعتی هر سال بالاتر می‌رود. بنابراین، نمی توان از خود پرسید که آیا این قیمت بالا قابل توجیه است یا خیر، و اگر چنین باشد، دلایل اصلی چنین هزینه بالایی چیست؟

ما تصمیم گرفته ایم یک بار برای همیشه به این سؤالات بپردازیم. در پاراگراف‌های بعدی، عوامل اصلی تعیین‌کننده هزینه‌های خالکوبی را بررسی می‌کنیم، بنابراین بیایید وارد عمل شویم!

تخصص تاتو آرتیست

هنرمندان خالکوبی، حتی مدتها قبل از اینکه واقعاً به یک فرد حرفه‌ای تبدیل شوند، باید تمرین، آموزش و کار بدون دستمزد را پشت سر بگذارند تا به جایی که هستند برسند. سرمایه گذاری که برای تبدیل شدن به یک هنرمند خالکوبی لازم است، میلیون ها تومان خواهدبود و هنگامی که یک هنرمند خالکوبی سرانجام کارآموزی خود را به پایان رساند و مشخص شد که به عنوان یک حرفه‌ای کار می‌کند، هنوز هم می‌توان برای مشتریانی که پول پرداخت می‌کنند، سخت باشد، زیرا همه می‌خواهند خالکوبی های آنها توسط شخصی با سال ها تجربه در این صنعت انجام شود.

ممکن است سالها طول بکشد تا یک هنرمند خالکوبی واقعاً در صحنه خالکوبی جا بیفتد و شروع به کسب درآمد کند. آن وقت است که پس از سال ها تجربه، بالاخره می‌توانند هزینه کار زیبای خود را دریافت کنند. هیچ فرد عاقلی برای حرفه‌ای که در طول سال ها آموزش و کار بدون مزد بر آن تسلط یافته است، هزینه کمی نمی‌گیرد.

هنگام پرداخت هزینه برای خالکوبی، باید در نظر داشته باشید که تبدیل شدن به یک هنرمند تاتو، یک صاحب سالن مستقل و همچنین کسب تجربه کافی برای انجام کارهای هنری دائمی و بی عیب و نقص بر روی بدن آسان نیست. مطمئناً، یک هنرمند مبتدی به اندازه یک هنرمند خالکوبی با سابقه و با تجربه هزینه‌ای دریافت نمی کند، اما با این حال، تخصص یک هنرمند خالکوبی قطعاً و به درستی بر هزینه خالکوبی و همچنین نرخ ساعتی تأثیر می‌گذارد.

کار آماده سازی تاتو آرتیست

برخی از مشتریان با طراحی خالکوبی به یک استودیوی خالکوبی مراجعه می‌کنند که مطمئناً ساده ترین راه برای انجام خالکوبی است. با این حال، اکثر مشتریان امروزه خواهان طرح های منحصر به فرد هستند که به طور خاص به صورت سفارشی برای آنها ایجاد شده است. در این مورد، هزینه خالکوبی به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد زیرا شما دیگر فقط برای بخش خالکوبی از فرآیند پرداخت نمی کنید، بلکه برای ایجاد طراحی نیز هزینه می‌کنید.

سالن تاتو

خالکوبی یکی از پرخطرترین صنایع با هزینه های پنهان زیادی است. یک هنرمند تاتوکار باید اجاره مغازه و تمام تجهیزات را بپردازد، همچنین برای سایر هنرمندان/کارگران خالکوبی در مغازه، نرخ بیمه، مجوز، حذف ضایعات و موارد دیگر هزینه کند که همه اینها از جیب او می‌رود.

هنرمندان تاتو باید برای سوزن‌های جدید، جوهر تاتو، گاز، نوار، کرم‌ها، روکش‌های تاتو، تجهیزات ضدعفونی‌کننده، محصولات مخصوص گیاه‌خواری، صابون‌ها، پمادها و غیره هزینه کنند. بنابراین، هزینه کلی خالکوبی، اگرچه بالا است، اما در واقع کاملاً قابل توجیه است.

خود تاتو (اندازه، مکان، رنگ، جزئیات)

در حال حاضر، هزینه نهایی تاتو با عوامل زیر نیز تعیین می‌شود.

  • اندازه خالکوبی (هرچه خالکوبی بزرگتر باشد، هزینه آن بیشتر خواهد بود)
  • محل قرار دادن خالکوبی (هرچه قرار دادن روی بدن دشوارتر باشد، هزینه خالکوبی بالاتر است؛ خالکوبی روی سر یا قسمت های خصوصی مانند تاتو ساعد هزینه ندارد)
  • رنگ خالکوبی (خالکوبی های رنگی گران تر از تاتوهای سیاه و خاکستری هستند)
  • جزئیات و پیچیدگی خالکوبی (جزئیات اضافی، سایه زدن، خط کشی، نقطه گذاری، و غیره، همه بر هزینه نهایی خالکوبی تأثیر می‌گذارد - هر چه جزئیات بیشتری نیاز داشته باشید، هزینه خالکوبی بالاتر است)

گاهی اوقات، مشتریان به دنبال طرح‌های خالکوبی کوچک هستند که در قسمت‌های بدن با دسترسی آسان قرار می‌گیرند، که همه به هزینه نهایی کمتر کمک می‌کنند. با این حال، برخی از مشتریان می‌خواهند خالکوبی های خود را بزرگ، بسیار پیچیده، رنگی، یا در جایی که دسترسی به آنها دشوار است قرار دهند. این باعث می‌شود هزینه نهایی تاتو به طور قابل توجهی بالاتر باشد.

سخن پایانی

ما موافقیم که خالکوبی می‌تواند بسیار گران باشد. به نظر می‌رسد هر بار که به یک مغازه خالکوبی مراجعه می‌کنیم، قیمت ها افزایش می‌یابد و مردم برای انجام یک خالکوبی باید چند ماه پس انداز کنند، که بسیار ناامید کننده است. با این حال، وقتی تمام عوامل و هزینه‌هایی را که هنرمندان خالکوبی باید هر ماه صرف کنند تا کار خود را ادامه دهند، تجزیه می‌کنیم، خالکوبی‌های گران قیمت در واقع توجیه می‌شوند.

چاپ  ایمیل