تاتوی گردن

تاتوی گردن

تاتو روی گردن چه در گلو و چه در کنار گردن را نباید ساده گرفت؛ زیرا علاوه بر دردناک بودن، به ناچار قابل توجه است. بنابراین، قبل از شروع، در اینجا اطلاعاتی آورده‌ایم که باید در مورد خالکوبی گردن بدانید. گردن یا پشت قسمت‌هایی هستند که علاقه مندان به تاتو از آن استقبال می‌کنند. با این حال، این یک انتخاب جسورانه و دردناک است و در ادامه ما همه چیز را در مورد خالکوبی گردن، از درد گرفته تا الگوی انتخابی توضیح می‌دهیم.

آیا تاتو گردن درد دارد؟

اگرچه درد بستگی به هنرمند تاتو و تحمل شما دارد، اما گردن یکی از دردناک‌ترین مناطق برای خالکوبی شناخته شده است، به خصوص اگر خالکوبی در قسمت جلو، یعنی روی گلو انجام شود. زیرا پوست بسیار نازک و در نتیجه حساس است. گلو ناحیه‌ای از بدن با انتهای عصبی و ماهیچه‌های زیادی بوده که توسط سوزن هنرمند تاتو استفاده می‌شود. همچنین توجه داشته باشید که در طول جلسه خالکوبی ممکن است تنفس شما دشوار باشد. بنابراین ضروری است که قبل از انتخاب خالکوبی در قسمت جلوی گردن به دقت فکر کنید.

پس از انتخاب ناحیه گردن برای خالکوبی، لازم است الگو را با دقت انتخاب کنید، که میزان درد را مشخص می‌کند. در واقع، خطوط ظریف در طول جلسه خالکوبی کمتر آسیب می‌بینند، در حالی که طرحی که نیاز به پر کردن دارد، ناگزیر باعث درد قابل توجهی می‌شود. علاوه بر این، اگر می‌خواهید خالکوبی تا استخوان ترقوه پایین بیاید، بدانید که این ناحیه نیز بسیار حساس و دردناک است. در نهایت، توجه داشته باشید که شما باید مسئولیت خالکوبی گردن خود را بپذیرید، که به ناچار برای همه قابل مشاهده خواهد بود.

چرا تاتو گردن می‌کنیم؟

ناحیه گردن در مورد تکیه گاه‌های تاتو بسیار غنی است. پراستفاده ترین قسمت پشت گردن بوده که همچنین بیشتر مورد تقاضای زنان است، زیرا با روسری یا موهای بلند، خالکوبی به راحتی پنهان می‌شود. با توجه به وجود پوست نازک و چندین عصب مهم (سر و ستون فقرات) این ناحیه نسبتاً حساس است.

کناره‌های گردن نیز کمترین درد را دارند. آنها پوست نسبتاً ضخیم و انتهای عصبی بسیار کمی داشته که این ترکیب باعث کاهش حس سوزن‌ها می‌شود که به میزان قابل توجهی درد را کاهش می‌دهد.

در نهایت خالکوبی روی خود گلو، در قسمت جلوی گردن نیز انجام خواهدشد که بسیار دردناک است. اول از همه، این ناحیه پوست کمتری دارد (آنجا بسیار نازک است). همچنین دارای ماهیچه‌های زیادی خواهدبود و هرچه طرح تاتو طولانی‌تر، پهن‌تر یا بزرگ‌تر باشد، درد بیشتری ایجاد می‌کند، زیرا انجام تاتوی بدن طولانی‌تر خواهد بود.

معانی تاتوهای گردن

ایده‌های بی شماری برای خالکوبی گردن وجود دارد. به یاد داشته باشید که هنگامی که یک خالکوبی در جای خود قرار می‌گیرد، پاک کردن آن دشوار است، بنابراین به دقت در مورد طرح مورد نظر خود فکر کنید. به عنوان مثال، می‌توانید از معنای الگو برای انتقال یک پیام یا زیبایی شناختی آن استفاده کنید.

در میان رایج ترین الگوهای روی گردن، ققنوس، به عنوان مثال، به شروعی جدید اشاره دارد. در مورد صلیب، می‌تواند بیانگر محافظت یا آزادی باشد. به عنوان مثال، حروف اول می‌تواند با حروف استفاده کننده یا شخصی که برای آنها عزیز است مطابقت داشته باشد. همچنین گل‌ها، حیوانات، جملات کوتاه ... که به عنوان طرح‌های خالکوبی گردن نیز وجود دارد.

سبک‌های زیادی وجود دارد (ژاپنی، سه بعدی، قدیمی، قبیله ای، و غیره). پس طرح‌های سبک را انتخاب کنید تا بتوانید درد را بهتر تحمل کنید. هرچه خطوط ریزتر رسم شوند، درد کمتری خواهید داشت. اگر این اولین تجربه شماست، یک الگوی کوچک که ترسیم آن سریع و آسان است توصیه می‌شود.

قبل از رفتن به سالن تاتو، مقدار زیادی آب بنوشید. این کار باعث نرم شدن و تقویت پوست می‌شود که باعث خواهدشد پوست گردن بسیار انعطاف پذیرتر شود. برای انجام این کار، یک وعده غذایی غنی از نمک‌های معدنی، ویتامین‌ها، پروتئین‌ها و کربوهیدرات‌ها را انتخاب کنید. نکته مهم دیگر، الکل، مسکن‌های بدون نسخه و نوشیدنی‌های انرژی‌زا را فراموش کنید. این مواد باعث رقیق شدن خون می‌شوند که اغلب منجر به دفع جوهر از پوست می‌شود.

مدت زمان تاتو از چند دقیقه تا چند ساعت متغیر است. این موضوع نه تنها به طرحی که انتخاب کرده اید، بلکه به حرفه ای بودن هنرمند خالکوبی نیز بستگی دارد. برای کاهش فشار و هیدراته شدن، استراحت‌های کوچک توصیه می‌شود. در این وقفه‌ها می‌توانید راه بروید و تمرینات تمرکز یا آرامش را برای تسکین احساس درد انجام دهید.

چاپ  ایمیل