همه چیز درباره تاتوی انگشت

تاتو انگشت

تاتو انگشت سریع‌تر از سایر خالکوبی‌ها محو می‌شود، زیرا دست‌هایمان در معرض برخوردهای خشن هستند. دستان ما ابزارهای مهمی به شمار می‌آیند که تقریباً برای انجام هر کاری از آنها استفاده می‌کنیم. بنابراین، آنها دائماً در حرکت بوده و همیشه در معرض عناصر محیطی هستند. اما چگونه دوام تاتوی انگشت را طولانی‌تر کنیم؟ اگر واقعاً می‌خواهید یک خالکوبی انگشت خوب داشته باشید، اجازه ندهید طول عمر کوتاه تاتو شما را بترساند. در ادامه نکات مهم برای داشتن یک تاتوی خوب و همچنین هرآنچه که باید بدانید را به طور خلاصه شرح داده‌ایم.

نقطه مناسب را انتخاب کنید

از پهلو به دست خود نگاه کرده و انگشتان خود را به شکل قلاب خم کنید. آیا می‌بینید که چگونه پوست به طور طبیعی چین خورده، خم و چروک می‌شود؟ دست‌ها و انگشت‌ها به‌راحتی چروک می‌شوند تا به ما کمک کنند اشیا را بهتر در دست بگیریم. این چین و چروک‌ها در زندگی روزمره ما مفید هستند، اما برای خالکوبی نقطه مناسبی نخواهندبود. بنابراین، خالکوبی در بالای انگشتان، در بین بند انگشتان، به احتمال زیاد برای مدت طولانی تری زیباتر به نظر می‌رسد.

به خاطر داشته باشید که هر قسمت از انگشت شما بسیار نزدیک به یک استخوان است. اگر هنگام انتخاب قسمتی از انگشت خود، فاکتور درد را در نظر می‌گیرید، می‌توانید با مقداری کرم بی حس کننده آن را بی حس کنید.

خالکوبی انگشت می‌تواند دردناک باشد

مردم اغلب می‌پرسند، "آیا خالکوبی انگشت دردناک خواهدبود؟" پاسخ ساده این است: روی برخی نواحی درد زیاد و روی برخی نواحی درد کمتری خواهدداشت! برخی از مردم فکر می‌کنند که خالکوبی انگشت با کمی ناراحتی همراه است، اما مطمئناً برای همه اینطور نیست. برخی از افراد تحمل درد بالایی دارند، در حالی که برخی دیگر اصلاً در تحمل خالکوبی را نخواهندداشت.

برای تاتوی انگشت، طرح‌های ساده بهترین انتخاب هستند

در حالی که هنرمندان با استعدادی وجود دارند که می‌توانند تاتوی انگشت را انجام دهند، اما بهتر است طرح‌های خالکوبی انگشت خود را در یک سمت ساده نگه دارید و از این گذشته، طرح‌های پیچیده و خونریزی دست به دست هم داده و می‌توانند ظاهر خالکوبی شما را به خطر بیندازند. خوشبختانه، ایده‌های ساده و شیک زیادی برای خالکوبی انگشت وجود دارد که می‌توانید از آنها بهره‌مند شوید.

دوام تاتوی انگشت را در نظر داشته باشید

احتمالاً رایج ترین سؤال در مورد این موضوع این است که "تاتو انگشتان چقدر دوام می‌آورند؟" مهم است که بدانید عمر جوهر تاتو در نواحی مختلف بدن متفاوت است. از آنجایی که ما دائماً دست‌های خود را می‌شوییم و از انگشتان خود برای فعالیت‌های روزانه استفاده می‌کنیم، خالکوبی‌های انگشت معمولاً مانند سایر قسمت‌ها دوام نمی‌آورند. این موضوع در مورد نواحی روی بدن که دائماً خم می‌شوند، مانند بند انگشت، زانو و آرنج شما نیز صادق است.

اگر تصمیم دارید خالکوبی انگشت خود را مدت زیادی داشته باشید، از زدن آن روی بند انگشت خود اجتناب کنید.  

مراقبت از خالکوبی خود پس از انجام آن ضروری است و بخشی از این فرآیند می‌تواند شامل یک تجدید یا همان شارژ گاه به گاه باشد. تنها راه برای اینکه خالکوبی انگشت شما در طول زمان خوب به نظر برسد، سازگاری با تاتو است. مهم نیست که چقدر از خالکوبی خود مراقبت می‌کنید، در هر صورت پس از مدتی محو خواهدشد.

هنگامی که تاتوی شما شروع به از دست دادن درخشش و طراحی تیز خود کرد، خواهید فهمید که وقت آن است که یک قرار ملاقات با هنرمند خالکوبی خود تعیین کنید.

شما باید دستان خود را تمیز نگه دارید

شما باید خالکوبی انگشت خود را تمیز نگه دارید، به خصوص در طول فرآیند بهبودی و مراقبت‌های بعدی! تماس دستان شما با کثیفی، روغن و مواد زائد می‌تواند بر ظاهر خالکوبی انگشت تأثیر بگذارد.

بنابراین، شستن دست‌ها با صابون‌های بدون عطر و استفاده از مرطوب‌کننده‌ها یا پمادهای بدون ژل نفتی برای حفظ رطوبت پوست، راه حل خوبی است. ژل پترولیوم می‌تواند باکتری‌ها را روی پوست به دام بیاندازد و احتمالاً منجر به عفونت شود و از رسیدن اکسیژن به پوست و بهبودی پس از انجام تاتو جلوگیری می‌کند. با این حال، اگر به طور کلی از مصرف مرطوب کننده صرف نظر کنید، در معرض خطر خشک شدن خالکوبی و محو شدن آن یا عفونت پوست هستید.

چاپ  ایمیل