تاتوی جدید | معرفی به روز ترین سبک‌های تاتو | بخش دوم

تاتوی جدید | معرفی به روز ترین سبک‌های تاتو | بخش دوم

ما برای مدت طولانی پوست خود را با تاتو علامت گذاری کرده‌ایم. خالکوبی‌ها نمادهایی بوده‌اند که اصالت ما را برای هزاران سال نشان‌ می‌دهند و ما هنر باستانی خالکوبی را به خاطر لذت زیبایی شناختی آن ارج‌ می‌نهیم. ما تمام تلاش خود را برای تجسم دنیای زیبای خالکوبی با این راهنمای سبک انجام داده‌ایم، به همین خاطر، در ادامه و در بخش دوم معرفی انواع تاتو، به معرفی تعدادی از این سبک‌ها‌ می‌پردازیم.

خالکوبی‌های ژاپنی

در خالکوبی‌های سبک ژاپنی از تم‌هایی از فرهنگ و فولکلور ژاپنی برای ایجاد طرح‌های زیبا و متمایز استفاده می‌کنند. شکوفه‌های گیلاس، جنگجویان و موجودات افسانه‌ای موضوعات رایجی هستند که در سبک سنتی خالکوبی ژاپنی به نام Wabori خواهید دید.

یاکوزا (سندیکای جنایتکاران ژاپنی) نیز سابقه طولانی در خالکوبی دارد و اعضا بدن خود و معشوقه‌هایشان اغلب خالکوبی‌های مفصلی دارند که دارای معانی پنهانی هستند. پس از پایان دوره ادو و شروع دوره میجی با باز شدن مرزهای ژاپن، خالکوبی به طور کلی ممنوع شد تا زندگی در ژاپن بیشتر شکل غربی به خود بگیرد.

خالکوبی‌های هندسی

در سبک خالکوبی هندسی، طرح‌ها اغلب با جوهر سیاه انجام می‌شود و شامل لبه‌های تیز و اشکال متمایز است. این خطوط مشکی، لبه‌های تیز و طرح‌های خلاقانه، حس سه بعدی بودن را به پوست می‌دهد. سبک‌های خالکوبی هندسی فوق‌العاده چشم‌نواز هستند و ما همچنین ترکیب‌های فوق‌العاده‌ای از عناصر هندسی و ارگانیک را در این سبک مشاهده کرده‌ایم.

خالکوبی‌های Blackwork

خالکوبی Blackwork یک مقوله فوق‌العاده گسترده است و هر خالکوبی که منحصراً با جوهر سیاه انجام شود می‌تواند سیاه‌کاری در نظر گرفته شود. اساساً سیاه کاری تمام خالکوبی‌هایی را توصیف می‌کند که صرفا با رنگ سیاه و بدون رنگدانه‌های رنگی انجام می‌شوند.

این ژانر تأثیر خود را از خالکوبی‌های قبیله ای گرفته و از خطوط و اشکال سیاه ضخیم استفاده شده در این سبک‌های سنتی الهام گرفته شده است. یکی از موضوعات رایج در سیاه کاری وجود نواحی بزرگ و جامد از جوهر سیاه است. به همین دلیل اغلب ارتباط قوی بین خالکوبی‌های سیاه و خالکوبی هندسی وجود دارد، زیرا بسیاری از طرح‌های خالکوبی هندسی مناطق وسیعی از پوست را پوشش می‌دهند.

خالکوبی آبرنگ

سبک تاتو با آبرنگ یک روند نسبتاً جدید است، اما بازسازی این سبک منحصر به فرد برای هنرمندان تاتو کار آسانی نیست. ایجاد یک جلوه آبرنگی درخشان در یک تات نیاز به تجربه و حوصله دارد، زیرا رنگ‌ها باید به نظر برسند که به یکدیگر برخورد می‌کنند یا روی پوست پاشیده شده‌اند.

بازسازی سبک رنگ‌های آبرنگ با استفاده از روش خالکوبی کار آسانی نیست، اما زمانی که به خوبی انجام شود، اثر می‌تواند خیره کننده باشد. طرح‌های متداول خالکوبی آبرنگ دارای تم‌های گلدار یا طبیعی هستند.

خالکوبی‌های قبیلهای

سبک خالکوبی قبیله ای که به عنوان هنر بدن بومی نیز شناخته می‌شود، نشان دهنده قدیمی ترین سبک‌های تاتو در جهان است. این سبک‌ها هزاران سال قدمت دارند و خالکوبی‌های قبیله ای، مانند فرهنگ قبیله ای، دارای یک سبک همگن نیست. سبک‌های متعدد و سنت‌های مختلفی وجود دارد که در طول تاریخ بسته به منطقه محبوب بوده‌اند.

نمونه‌هایی از خالکوبی‌های قبیله ای شامل طرح‌های پلینزی مانند خالکوبی‌های جنگجوی مردم مائوری و مارکیزان، صلیب‌ها و گره‌های سلتیک، علائم جمهوری بنین، خالکوبی‌های شکارچی سر در بورنئو، طرح‌های خالکوبی بومیان آمریکا، و خالکوبی‌های سنتی کرواسی انجام می‌شود.

خالکوبی چیکانو

خالکوبی‌های چیکانو تاریخچه‌ای غنی دارند و غرق در فرهنگ چیکانو آمریکای لاتین هستند. لحظاتی در تاریخ مانند انقلاب مکزیک و فرهنگ پاچوکو را می‌توان در عناصر طراحی خالکوبی چیکانو مشاهده کرد. این سبکی است که در خالکوبی‌های زندان رایج بوده و در ابتدا از فرهنگ باند پاچوکو در کالیفرنیا، تگزاس، نیومکزیکو و آریزونا الهام گرفته شد.

خالکوبی‌های چیکانو با خطوط ظریف و طرح‌های رنگی سیاه و خاکستری انجام می‌شود و اغلب شامل نمادهای کاتولیک و همچنین خوشنویسی استادانه است.

نحوه ایجاد طرح تاتو با منحنی خطی

اکنون که برخی از سبک‌های محبوب طراحی خالکوبی را پوشش داده‌ایم، در رابطه با اجرای آنها نیز بد نیست که اطلاعاتی را در خدمت شما عزیزان قرار دهیم. با منحنی خطی (که قبلا Vectornator نام داشت)، طراحی شابلون خالکوبی خود بسیار ساده است.

الهام بخش باشید

اگر طرحی را از ابتدا ایجاد می‌کنید، به مقداری خلاقیت نیاز دارید. از لیست سبک‌های بالا و وبلاگ‌های دیگر ما برای الهام گرفتن استفاده کنید، اما مطمئن شوید که چیزی منحصر به فرد ایجاد خواهیدکرد. همچنین Pinterest یک ابزار عالی برای الهام گرفتن از طرح‌های خالکوبی است!

بازخورد سازنده دریافت کنید

شما می‌خواهید قبل از اینکه به طور دائم آن را در پوست دیگران (یا حتی خودتان!) حک کنید، پس شاید لازم باشد که از دیگران نیز مشورت بگیرید. از همکاران، دوستان یا مشتریانی که برای او خالکوبی ایجاد می‌کنید بخواهید نظرات خود را ارائه دهند.

طرح خود را نهایی کنید

هنگامی که بازخوردی دریافت کردید، تغییراتی را انجام دادید و از طراحی راضی بودید، زمان آن رسیده است که تغییرات نهایی را در تصویر خالکوبی خود انجام دهید. می‌توانید از فونت‌های زیبا و کنترل‌های حرکتی برای نهایی کردن پیش‌نویس اولیه خود استفاده کنید.

دانلود فایل‌های دیجیتال

وقتی طراحی شما کامل شد، باید آن را ذخیره کنید. با منحنی خطی (که قبلا Vectornator نامیده می‌شد)، ذخیره و چاپ فایل‌های دیجیتالی شما آسان است.

شابلون خود را بسازید

اکنون که طرح نهایی خود را به پایان رساندید و ذخیره کردید، از ترموفاکس برای چاپ طرح خود بر روی شابلون استفاده کنید یا به سادگی آن را با دست روی کاغذ بکشید.

 

چاپ  ایمیل