معنی تاتوی سیم خاردار

معنی تاتوی سیم خاردار

تاتوی سیم خاردار شبیه سیم خاردار واقعی است که می‌توانید در ساختمان‌های دولتی مانند زندان‌ها، بانک‌ها و هر جای دیگری که نیاز به محافظت از بیرون دارد، ببینید. این طرح بیشتر در دهه 1990 محبوبیت یافت. به خصوص زمانی که فیلم «سیم خاردار» در سال 1996 با بازی پاملا اندرسون اکران شد، پاملا یک خالکوبی از سیم خاردار برای آن فیلم خالکوبی کرد. این خالکوبی از آن زمان تا کنون با پاملا باقی مانده و آن را به یک اثر نمادین برای این بازیگر تبدیل کرده است.

معنی تاتو سیم خاردار

اگر خالکوبی با سیم خاردار دارید، دلایل مختلفی می‌تواند وجود داشته باشد که چرا آن را انجام داده اید. معانی از مذهب تا زندان و حتی خدمت در یکی از شاخه‌های ارتش متغیر است. در مجموع، این خالکوبی سیم خاردار می‌تواند برای شما معنایی عزیز داشته باشد، یا فقط می‌تواند یک خالکوبی با نمادی دیگر باشد که به هر دلیلی، بسیار کلاسیک است.

تاتوی سیم خاردار سمبولیسم

نمادگرایی پشت خالکوبی سیم خاردار بی پایان است. اغلب، افرادی که این خالکوبی را دارند، به نوعی احساس بد، بیگانه، و حال و هوای بد را از بین می‌برند. این روشی است برای اینکه بگوییم شما یک نوع انسان غیرقابل دسترس هستید که شخصیت شما به راحتی قابل درک نیست.

خارهای روی سیم نشان دهنده هر سالی است که فرد گفته شده مدتی را در زندان گذرانده است. انجام این خالکوبی در روسیه برای یک زندانی تازه آزاد شده بسیار محبوب بوده و علاوه براین، از تاتوی سیم خاردار می‌توان برای نشان دادن ایمان مذهبی افراد نیز استفاده کرد.

تاریخچه خالکوبی سیم خاردار چیست؟

سیم خاردار برای اولین بار در سال 1865 به ثبت رسید و به سرعت در دنیای جدید غربی ضروری شد. کشاورزان تجهیزاتی را در سطح زمین خریداری می‌کردند و بنابراین می‌توانستند محصولات را از حیوانات اهلی و وحشی محافظت کنند.

برخی از اولین خالکوبی‌های سیم خاردار متعلق به زندانیان روسی در اردوگاه‌های کار اجباری در دوران استالین بود. زندانیان قسمت‌های مختلف بدن خود را برای نشان دادن مدت زمان حبس خود خالکوبی می‌کردند. اگر مادام العمر زندانی می‌شدند، پیشانی خود را خالکوبی می‌کردند.

خالکوبی سیم خاردار نماد چیست؟

در زمان پیشگامان، سیم خاردار نماد یک شانس سرسخت برای موفقیت بود. نصب سیم خاردار به کشاورزان اجازه داد تا موفق شوند و از خود و محصولاتشان در برابر حیوانات وحشی محافظت کنند. از این نظر، خالکوبی به راحتی نماد غلبه بر ناملایمات و سختی های زندگی است.

در اردوگاه‌های کار اجباری روسیه، خالکوبی نماد مرگ، خشم و حبس بود. حتی زمانی که زندانیان دور دست یا پاهای خود خالکوبی می‌کردند، به دلیل شرایط وحشتناک، میزان مرگ و میر بسیار بالا بود. خالکوبی سیم خاردار از نماد آزادی به نمادی از درد و سرکوب تبدیل شد.

مردم همچنین به شباهت‌های بین تاج سیم خاردار و تاج خاری که عیسی کتاب مقدس در هنگام مصلوب شدن خود بر سر داشت اشاره می‌کنند. در این صورت نماد، درد، رنج و فداکاری برای کسانی است که دوستشان دارید.

سایر معانی تاتوی سیم خاردار

خالکوبی سیم خاردار روی سینه و اطراف قلب احتمالاً به این معنی است که قلب آنها شکسته است یا نیاز به محافظت دارد.

سیم خاردار پاره یا شکسته نشان می‌دهد که مالک خود را از یک حبس رها می‌کند.

از آنجایی که تاریخچه پشت این خالکوبی‌ها بسیار غنی است، ممکن است معنای آنها یادآور کسانی باشد که تحت رژیم استالین رنج کشیده اند.

خالکوبی همچنین می‌تواند معنای مهمی برای پرسنل نظامی داشته باشد. بسته به محل استقرار سربازان، ممکن است سربازان کل دوره وظیفه خود را پشت نرده‌های سیم خاردار در یک محیط خصمانه انجام دهند.

ویژگی‌ها و سبک‌های خالکوبی سیم خاردار

_هنرمندان خالکوبی‌های سیم خاردار را به رنگ خاکستری و مشکی با خطوط ظریف و خارهای برجسته طراحی می‌کنند.

_برخی از خالکوبی‌ها دارای سایه‌های سفید هستند که به دلیل ضخامت سیم خاردار، بازتاب را نشان می‌دهند.

_تاتوی سیم خاردار عموما دور دست‌ها، گردن، مچ دست، مچ پا و حتی روی دست‌ها و انگشتان انجام خواهدشد.

چاپ  ایمیل