معنی تاتوی اسکلت

معنی تاتوی اسکلت

اگرچه تاتوی اسکلت ممکن است برای برخی ترسناک باشد، اما محبوبیت زیادی بین مردم دارد. با کمال تعجب، معانی و نمادهای زیادی پشت خالکوبی‌‌هایی از این دست وجود دارد. برخی از افراد تصمیم‌ می‌گیرند کل اسکلت را به عنوان خالکوبی انجام دهند، در حالی که برای برخی دیگر تاتوی اسکلت حیوانات و جمجمه حیوانات نیز محبوب هستند.

اسکلت دارای طیف گسترده ای از معانی در فرهنگ خالکوبی است. تصویر استخوان‌‌های انسان در طول قرن‌‌ها با شکل گیری نمادگرایی برای خالکوبی تغییر کرده است. شاید برایتان جالب باشد که این فقط نمادی برای مرگ نیست، بلکه تجسمی از جاودانگی روح انسان خواهدبود. خالکوبی‌‌های اسکلت روی دست‌‌ها را‌ می‌توان یکی از جسورانه ترین تاتوها نامید.

معنی تاتو اسکلت دست

تعداد کمی از مردم به تاتوی اسکلت دست علاقه دارند، زیرا این اسکلت نشان دهنده بقایای یک موجود مرده است. تماشای چنین منظره ای اصلاً خوشایند نیست، اما هیجان بسیاری از افراد حاضرند چنین تصویری را روی بدن خود ایجاد کنند. اولین ارتباط خالکوبی اسکلت با چیزی شیطانی مرتبط است و به نظر‌ می‌رسد که جادوگران و رمالان از آن برای انجام مراسمات سیاه استفاده‌ می‌کنند. با این حال، این خال کوبی ریشه عرفانی ندارد که با وجود ویژگی های آن، خالکوبی بسیار محبوب است.

برخلاف تصور غلط رایج، خالکوبی اسکلت ارتباط چندانی با مرگ ندارد. بلکه معنای مخالف نیز داشته و نشان دهنده زندگی و طول عمر بلند است. چراکه استخوان‌‌ها یک ماده بیولوژیکی فوق العاده قوی هستند و در طول زمان پوسیده نمی شوند. این خال کوبی برای ارتقای سلامت و طول عمر استفاده‌ می‌شود.

کیمیاگران دیدگاه جالبی در مورد خالکوبی اسکلت دارند. آنها معتقدند که این تصویر نمادی از تولد دوباره، خلاص شدن از بدن پیر و بیمار و به دست آوردن یک پوسته بیولوژیکی سالم است. همچنین این خالکوبی برای محافظت از آنها در برابر مرگ استفاده‌ می‌شود. اعتقاد بر این است که وجود چنین تصویری بر روی بدن، فرد را برای مرگ نامرئی‌ کرده و او آن را به عنوان موجودی مشابه درک‌ می‌کند. اعتقاد بر این است که از این طریق‌ می‌توانید چندین بار مرگ را فریب دهید و عمر خود را طولانی کنید.

تاتوی اسکلت برای مردان

مردان اغلب ترجیح‌ می‌دهند اسکلت روی بدن خود خالکوبی کنند. معنی این تاتو برای آنها به شرح زیر است:

  • فقدان ملاحظات خودخواهانه، پذیرش بی چون و چرای اتفاقات و به طور کلی تسلیم شدن به سرنوشت.
  • جدایی از دنیا، عدم وابستگی (مربوط به ثروت مادی و همچنین در روابط شخصی).
  • قوت روحیه، زهد، تمایل به تحمل برخی سختی‌‌ها ناشی از اندیشه.
  • گشودگی به چیزهای جدید، ناشناخته، دگرگونی ویژگی‌‌های معنوی خود.
  • عزم، جسارت، شجاعت.

تاتوی اسکلت برای زنان

زنان بسیار کمتر از مردان تاتوی اسکلت را انتخاب‌ می‌کنند که معانی آن برای زنان به شرح زیر است:

  • عشق به زندگی، فعالیت، نشاط، انرژی.
  • توانایی‌‌های شهودی، دانش عرفانی.
  • حفاظت از اجداد و کل خانواده بزرگ.
  • دیدن جوهر چیزها، و نگاه فلسفی به زندگی.

قیمت تاتوی اسکلت به سطح مهارت هنرمند خالکوبی، تجربه او و سبکی که‌ می‌خواهید خالکوبی را انجام دهید بستگی دارد.  

حقایق جالب تاتوی اسکلت

داستان‌‌ها و باورهای زیادی پیرامون اسکلت‌‌ها وجود دارد که باور برخی از آنها حتی سخت است. با این حال، این باعث‌ می‌شود آنها از جذابیت زیادی برخوردار باشند.

مردم اغلب خالکوبی‌‌های اسکلت را به سبک گرافیکی یا رئالیسم و همچنین مدرسه قدیمی و مدرسه جدید اعمال‌ می‌کنند. گاهی اسکلت نماد یک خداست. کرونوس اغلب از طریق تصویر او منتقل‌ می‌شود، اما‌ می‌تواند‌‌هادس یا دیگر اربابان مردگان نیز باشد. شاید برایتان جالب باشد که چنین خالکوبی نه تنها نماد مرگ نیست، بلکه تولد دوباره به زندگی خواهدبود.

در زمان‌‌های قدیم، فقط شمن‌‌ها و کشیشان‌ می‌توانستند تصویر یک اسکلت را اعمال کنند. این خالکوبی بازتابی از موقعیت اجتماعی بالا بود و فقط در دسترس افراد معدودی قرار داشت.

طرح‌‌های خالکوبی را‌ می‌توان از حکاکی‌‌های قرون وسطایی گرفت. اسکلت یک نماد محبوب در میان هنرمندان رنسانس بود.

چاپ  ایمیل