معنی تاتوی دو قیچی

معنی تاتوی دو قیچی

معنی تاتوی دو قیچی

معنی تاتوی دو قیچی می‌تواند یک ابزار بسیار همه کاره باشد و تقریباً در همه فرهنگ‌ها در سراسر جهان از آن استفاده می‌شود. از آنجایی که می‌دانیم قیچی چقدر در زندگی ما مفید است، جای تعجب نیست که این ابزار دارای نمادهای زیادی باشد. چه بیانگر یک رویا باشد و چه نشان دهنده یک سرگرمی، تاتوی دو قیچی در حال تبدیل شدن به یک خالکوبی بسیار جالب است.

در این پست قصد داریم در مورد اینکه تاتوی دو قیچی از کجا آمده و برخی از تاریخچه پشت آن صحبت می‌کنیم. ما همچنین در مورد نمادهای متصل به خالکوبی قیچی و معنای آن برای افرادی که آن را انجام می‌دهند صحبت خواهیم کرد. به خاطر داشته باشید که خالکوبی قیچی ممکن است چیزی را برای یک نفر و چیزی کاملاً متفاوت را برای شخص بعدی نشان دهد، بنابراین ما در مورد این و انواع مختلف این خالکوبی صحبت خواهیم کرد. تا پایان این پست، امیدواریم که درک بهتری از معنای خالکوبی قیچی داشته باشید.

درباره تاتوی دو قیچی

ما می‌توانیم قیچی را در حدود سه تا چهار هزار سال پیش در بین النهرین ردیابی کنیم. آنچه در آن زمان وجود داشت به عنوان قیچی فنری شناخته می‌شد و از دو تیغه ساخته شده از برنز ساخته شده بود که در دسته ای به وسیله یک نوار برنزی انعطاف پذیر و نازک که منحنی است به هم متصل شده بود و هدف آن این بود که تیغه‌ها را در موقعیتی نگه دارد که بتوانند به هم فشرده شوند و وقتی رها کردید از هم جدا می‌شوند.

تا قرن شانزدهم در اروپا از قیچی فنری استفاده می‌شد. با این حال، رومی‌ها قیچی‌های محوری از آهن یا برنز را در حدود 100 سال بعد از میلاد اختراع کردند. این قیچی‌ها دارای تیغه‌هایی بودند که در نقطه‌ای بین دسته‌ها و نوک‌ها می‌چرخیدند.

معنی خالکوبی قیچی

مانند بیشتر خالکوبی‌ها، بسیاری از تصاویری که خالکوبی می‌شوند برای هر شخص معنای منحصر به فردی دارند. با این حال، برخی از ویژگی‌ها و نمادها به خالکوبی قیچی متصل است. خالکوبی قیچی می‌تواند نشان دهنده از بین بردن زباله‌های زندگی ما باشد. همچنین می‌تواند به معنای یک موضوع کلی باشد مانند حذف چیزهای غیر ضروری از زندگی ما. ممکن است بخواهید افراد یا ایده‌های منفی را از زندگی خود حذف کنید. همچنین ممکن است بخواهید از روابط قدیمی جدا شوید. ایده پشت این تصویر نمادین این است که خود را از شر چیزی که شما را عقب نگه داشته است خلاص کنید.

انواع خالکوبی قیچی

شما می‌توانید با خالکوبی قیچی واقعا خلاق باشید و تصاویری را اضافه کنید که ممکن است منطقی باشد یا حتی آن را به سبک دیگری خالکوبی کنید تا معنای خالکوبی را تغییر دهید. در زیر چند نمونه از خالکوبی‌های مختلف قیچی که ما دوست داریم، و نمادهای متصل به آنها آورده شده است.

خالکوبی قیچی به روش سنتی

شاید از خود بپرسید که چرا این تصویر اغلب به سبک سنتی خالکوبی می‌شود؟ سبک سنتی آمریکایی توسط ملوان جری معروف شد و بسیاری از خالکوبی‌های او تصاویری بسیار ساده با پیوست‌هایی به قایقرانی در دریای آزاد هستند. قیچی ممکن است ارتباط مستقیمی با دریا نداشته باشد، اما ممکن است نشان دهنده قطع رابطه با آنچه شما به عنوان زندگی عادی خود می‌دانید نیز باشد. زمانی که ملوانان در دریا هستند، ممکن است ماه‌ها در یک زمان ناپدید شوند، بنابراین منطقی است که آنها بخواهند خانواده و خانه خود را برای مدتی فراموش کنند تا بتوانند کار خود را آسان‌تر کنند.

تاتو قیچی و شانه

خالکوبی قیچی و شانه معمولاً نشان دهنده شخصی در حرفه آرایشگری است. بسیاری قیچی را با کوتاه کردن موها مرتبط می‌دانند، بنابراین وقتی یک خالکوبی از یک جفت قیچی را با شانه، میله آرایشگر یا هر وسیله آرایشگاهی می‌بینید، می‌توانید تصور کنید که این شخص در حرفه آرایش و اصلاح مو است.

تاتو روبان برش قیچی

هنگامی که خالکوبی قیچی با نوار جفت می‌شود، نشان دهنده مبارزه با سرطان است. بسیاری از افراد هر روز در حال مبارزه با این نبرد هستند، بنابراین ممکن است فردی که درگیر مبارزه است یا تجربه از دست دادن یکی از عزیزان خود را داشته باشد، این خالکوبی را داشته باشد.

چاپ  ایمیل